Badania prenatalne

Badania wykonywane są przez wykwalifikowany personel posiadający certyfikaty FMF (Fetal Medicine Foundation) oraz Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, pozwalające na prowadzenie diagnostyki prenatalnej w pełnym zakresie.

lek. Łukasz Adamczak - specjalista ginekolog i położnik

dr n.med. Michał Szuber - specjalista ginekolog i położnik

Badania prenatalne wykonywane są na ultrasonografach marki GE Voluson.

Świadczenia wykonywane są bezpłatnie w ramach NFZ oraz komercyjnie.
(Badania w ramach NFZ wykonywane na podstawie skierowania na badania prenatalne z prywatnego gabinetu ginekologicznego lub poradni ginekologiczno-położnczej)

Badania prenatalne wykonuje się:
* 11 a 13+6 dni - wykonywane jest USG oraz test podwójny (beta hCG+białko PAPP-A)
                             badanie krwi również refundowane przez NFZ
* USG prenatalne między 18 a 23 tygodniem ciąży tzw. badanie połówkowe
* zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w trzecim trymestrze ciąży zalecane jest również trzecie badanie prenatalne pomiędzy 28 a 32 tygodniem ciąży, także w przypadku prawidłowych wyników wcześniejszych badań. Trzecie badanie prenatalne nie jest finansowane przez NFZ i może zostać wykonane prywatnie.

NOWOŚĆ!
Badania prenatalne nowej generacji (testy nieinwazyjne), dokładność badania 99%:

-VERACITY -za pomocą testu dokładnie mierzy się poziom wolnego płodowego DNA we krwi matki, celem wykrycia ewentualnych aneuploidii płodu (Zespół Downa (trisomia 21), Zespół Edwardsa (trisomia 18) , Zespół Patau (trisomia 13), zespół Turnera (monosomia X), Zespół Jacobsa ). Badanie przeprowadzane już od 10 tygodnia ciąży, a do jego wykonania niezbędna jest jedynie próbka krwi ciężarnej kobiety (pobrana jak do normalnego badania krwi).
-VERAGEN- badanie pod kątem aneuploidii, mikrodelecji i mutacji punktowych. Schorzenia, które wykrywa badanie niosą za sobą poważne konsekwencje, często wpływając na jakość życia. Ich wczesne wykrycie to szansa na przygotowanie się do przyjęcia dziecka o specjalnych potrzebach. Do do jego wykonania niezbędna jest jedynie próbka krwi ciężarnej kobiety (pobrana jak do normalnego badania krwi) oraz wymaz z policzka ojca. 

Dokonanie rezerwacji terminu za pośrednictwem formularza internetowego dostępny jest tutaj

Dokonanie rezerwacji za pośrednictwem REJESTRACJI ON-LINE

lek. Łukasz Adamczak-rezerwacja wizyty
dr n.med. Michał Szuber- rezerwacja wizyty

Jeśli nie ma dostepnego terminu w zalecanych tygodniach ciąży , istnieje możliwość rejestracji na badania prenatalne w ramach NFZ oraz prywatnie w naszej Placówce w Poznaniu REJESTRACJA ON-LINE POZNAŃ.
lek. Łukasz Adamczak rezerwacja wizyty
dr n.med. Michał Szuber- rezerwacja wizyty

Informujemy, że w dniu zgłoszenia się na wizytę, Pacjentka nie może przekraczać wyznaczonych tygodni ciąży. Jedynym odstępstwem może być różnica w tygodniach ciąży wyliczona przez lekarza prowadzącego ciąże na podstawie USG.

 


Współpracujemy z: